Тежест ли е правото на строеж?

Отговора е: ДА.

Купувайки парцел, в който има учредено право на строеж на друг освен Вас, единственото което може да правите е да чакате. Ще трябва да чакате някой друг да построи сграда, къща, каквото и да е – според разрешението за строеж. Когато бъде построен дадения недвижим имот, вие може да надстроявате или пристроявате.

Правото на строеж не се погасява, ако постройката или част от нея погине, освен ако в акта за учредяване е предвидено друго. Това се отнася, когато вече е посроена жилищна сграда, къща или друга постойка.

Друго  в същия контекст –  съгласно чл. 67 от ЗС „Правото да се построи сграда върху чужда земя (чл. 63, ал. 1) се погасява в полза на собственика на земята по давност, ако не се упражни в продължение на 5 години.“





Най-четени публикации за имоти:


Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *